Grubby

Coursing


...aneb běhání za umělou návnadou, ve většině případů za igelitovým střapečkem, na navijáku.

...aka chasing artificial lure, mostly stripes of plastic bags tied to the string and connected to cable drum.

2012
Datum/Date Závod/Event Kategorie/Category Umístění/Placing
31.03.2012 RR-Nord-Coursing 2012, Großenaspe - 1. místo, absolutní vítěz/1. place, absolut winner
2011
Datum/Date Závod/Event Kategorie/Category Umístění/Placing
2011 Lovec roku 2011/Hunter of the Year 2011 Open pro psy nechrty s PP nad 45 cm/Open for nongreyhounds-dogs with pedigree above 45 cm 1. místo/1. place
21.08.2011 Velké finále o titul Lovec roku 2011/Grand finale: Hunter of the Year 2011, Radslavice u Přerova Open pro psy s PP nad 45 cm/Open for dogs with pedigree above 45 cm 12. místo/12. place
08.05.2011 Acana Cup, Pohořelice Open pro psy s PP nad 45 cm/Open for dogs with pedigree above 45 cm 1. místo, Nejlepší pes s PP/1. place, Best dog with pedigree
03.04.2011 Medlánecký sysel/Sisel of Medlánky , Medlánky Open pro psy s PP nad 45 cm/Open for dogs with pedigree above 45 cm 3. místo/3. place
2010
Datum/Date Závod/Event Kategorie/Category Umístění/Placing
28.08.2010 Saranga Sprint, Radslavice Dospělí psi s PP/Adult dogs with pedigree 5. místo/5. place
26.06.2010 Lovec roku/Hunter of the Year, Pohořelice Open pro psy s PP nad 45 cm/Open for dogs with pedigree above 45 cm 6. místo/6. place
01.05.2010 Prvomájový coursing/May Day coursing, Svitavy Junior pes/junior dogs 1. místo/1. place
04.04.2010 Velikonoční coursing/Easter coursing, Svitavy Junior pes/junior dogs 2. místo/2. place


31.03.2012: RR-Nord-Coursing 2012, club E.L.S.A., Großenaspe

Naše první coursingové běhání v Německu byl závod, který uspořádal pro zrzavce klub RR E.L.S.A. v Großenaspe u Hamburku, což jsme neměli daleko. Přihlášeno bylo dvacet ridgebacků, z toho devět psů. Závod se běžel na středně těžkém terénu, hodnocení probíhalo podle severoněmeckého bodovacího systému. Tři rozhodčí z místního coursingového klubu, z nichž jeden jako hlavní uděloval navíc dalších osm bodů, mohli celkově ohodnotit jednotlivý běh 56 body (3x16 + 8).
Grubby se hrozně těšil, už jen přítomnost veterinářky se stetoskopem mu hodně napověděla, takže když se ozval motor navijáku, měl celkem jasno a chtěl zabít střapeček. Ani mu nevadilo, že začaly padat kroupy, sníh a déšť. Naštěstí se počasí umoudřilo a na druhou část závodu se udělalo pěkně, teda až na tu zimu. Grubča běžel úžasně, hlavně se mu povedl první běh. Celkem nasbíral 104 bodů ze 112 možných a vyhrál tak nejen mezi psy, ale zcela negentlemansky porazil i všechny fenky a stal se tak absolutním vítězem závodu s titulem RR-Nord-Coursing-Sieger 2012 in Großenaspe.

Our first coursing in Germany took place in Großenaspe near Hamburg organized by RR club E.L.S.A. The entry was 20 ridgebacks, nine of the males. The terrain was mid-difficult, the coursing was judged according to northgerman-point-system. There were 3 judges from local coursing club, one of them as main - he gave another 8 points to the final score. For one run a dog could obtain 56 points (3x16 + 8).
Grubby was very excited, he noticed the vet with stethoscope and after hearing the engine of cable drum, it was clear to him what's going on. He even didn't mind the weather: hailstones, snow and rain, but there was sun in the end of the day, but still cold. Grubby's runs were amazing, mainly his first round. He gained 104 point out of 112 possible, he was the best male and an absolut winner of the race with title RR-Nord-Coursing-Sieger 2012 in Großenaspe.

21.08.2011: Velké finále o titul Lovec roku 2011/Grand finale: Hunter of the Year 2011, Radslavice u Přerova

A bylo tu velké finále a s ním třetí závod celé série v Radslavicích u Přerova. Vedro bylo úmorné, takže mnohý páníček záviděl závodníkům druhé kolo, které vedlo v závěrečném finiši přes vodu. V prvním kole běžel Grubby s Džamalem a těžce nestíhal:-) V kole druhém pak na základě bodů k sobě dostal fenku RR Angie od Assimovců. Grubča se sice bodově příliš neblýskl a v závodě skončil ve své kategorii až na 12. místě, ale za účast ve všech třech závodech série dostal certifikát, který osvědčuje jeho coursingové schopnosti, a celkový bodový součet dvou nejlepších závodů pak znamenal, že se pan Grubby stal Lovcem roku 2011 v kategorii psů nechrtů s PP nad 45 cm.

Here we go, final race of the series Hunter of the Year 2011 took place in Radslavice at Přerov. It was very hot during the day and almost everyone envied their dogs running through area of water in the second round. In first round Grubby ran with Džamal and had hard time to keep up the pace:-) Grubby's sparing partner for second run was RR female RR Angie from Assimovci. Grubby didn't get many points for his runs and ended on 12th place in his category, but for his participation in all three races he got a certificate of his coursing skills and thank to points of his two best run of the series Mr. Grubby took first place and became Hunter of the Year 2011 in category male dogs, non-greyhounds, with pedigree above 45 cm.

08.05.2011: Acana Cup s Českým psem, Pohořelice

Na druhý klubový závod Českého psa jsme tentokrát jeli do Pohořelic. Nejprve to sice vypadalo, že zmoknem, ale v průběhu dne vítr mraky rozfoukal a svítilo sluníčko, někdy až moc:-) Zasportovala si i panička, neboť se stala členkou týmu natahovačů střapečku. Možná mi i Grubíno záviděl, protože on běžel pouze dvakrát:-)) Parťačku na běhání mu dělala RR Ronja a byla radost se na ně koukat. Jako bonus dostal Grubča koupání v rybníčku, ale neplaval. Po prvním kole byl Grubby se 174 body mezi nejlepšími, ve druhém přidal 173 bodů a 347 bodů celkově znamenalo první místo v kategorii pro psy s PP nad 45 cm. A za chvíli musel zrzek opět na bednu jako Nejlepší pes závodu s PP. Máme z něj velkou radost.

Second race of the club ČP took place in Pohořelice. It looked rainy first, but then we enjoyed the sun, sometimes too much:-) I was a part of the team who was responsible for the lure, lots of running for me that day and that got Grubby very envy, because he had only two rounds:-)) His sparing partner was RR girl Ronja and it was pleasure to watch them. Grubby got 174 points in the first round, 173 points in the second round and became best dog with pedigree above 45 cm and best dog with pedigree. Happy us.

03.04.2011: Medlánecký sysel s Českým psem/Sisel of Medlánky, Medlánecké letiště/airport

V neděli ráno jsme se s naším čerstvým držitelem coursingové licence vypravili na medlánecké letiště, kde Český pes pořádal klubový závod. Letiště nás přivítalo mlhou hustou tak, že by se dala krájet, po desáté hodině, kdy se začalo běhat, však po ní nebyla ani památka - vražedná kombinace sluníčka a větru ale přispěla k našemu zrajčatovění:-)
Strategicky jsme náš židličkový tábor rozbili co nejdál od dráhy, ale pořád na dohled, takže pan Grubby strávil čekání na své běhy relativně v klidu. I když jsme si už vypracovali poměrně slušnou taktiku, jak ho dopravit ke startu bez újmy na našem zdraví a důstojnosti, je to pořád fuška a Grubby zůstává věren své pověsti střapečkového magora.
Grubby závodil v nejnašlapanější kategorii Open pro psi s PP nad 45 cm, která měla 14 účastníků. Obě kola nám dělal společnost RR Max. Tomu se však moc nelíbilo, že byl Grubby v cíli u střapce první, takže místo killování střapečku killoval toho našeho zrzouna, který si to ovšem líbit nenechal, takže nám oba předváděli solidní řecko-římské zápasy. Celkově byl Grubby ohodnocen 363 body (183 a 180), a to mu vyneslo úžasné třetí místo v jeho kategorii. Šikulka:-)

A club race was held at the airport on Sunday morning. Grubby was relatively calm, because we camped a far from the course. His sparing partner was RR Max, they didn't like each other much. Out of 14 participants of category Open for dogs with pedigree above 45 cm, Grubby took third place.

Sysel

Za fotku našeho netopýra moc děkujeme/Thanks for photo: Janě Kaiserlichové.

26.03.2011: Řízený trénink s ČP/Training, Radslavice u Přerova

Minulý týden byl trénik s možností splnit si licenci v Brně zrušen kvůli počasí, tak jsme se vydali tuto sobotu odběhat si poslední běh, tentokrát sólový, do Radslavic. Šlo to ráz na ráz, ještě jsme stihli párek v rohlíku a pak minivýlet po okolí. Takže pan Grubby je odteď jakože profesionál:-)

Grubby's last run for coursing licence, this one was solo run.

19.02.2011: Řízený trénink s ČP/Training, Medlánecké letiště/airport

Na řízeném tréninku si Grubíno splnil dva běhy ze tří pro svou coursingovou licenci. Běhalo se v Medlánkách, což máme skoro za humny. Oba běhy jsme měli jako parťačku sympatickou maliňačku. Grubby si po prvním kole opět pošramotil paspárek. Hodná teta od Ališouna mu však poskytla první pomoc (díky díky) a pan Grubíno vyfasoval ke své nelibosti kohezivní obinadlo, takže následovala etuda "Já tak strašně kulhám", ovšem pouze do chvíle, kdy opět spatřil střapeček:-))

Grubby's first two runs for coursing licence. He hurt his dewclaw during first round, but it was nothing serious, thanks Ališoun for treatment.

Náš zuřivý lovec je zachycen/Photos: zde, tady, a tady, tutok, i zde, a i tady.

13.02.2011: Dvourovinový závod/Two-straight run, Soběšice

V neděli pořádal Český pes klubový závod v Soběšicích. Pro nás to byla příležitost vyzkoušet, jestli Grubby nezapomněl běhat, ale hlavně, jestli se za střapečkem vydá i s košíkem a v závodní dečce. Nezapomněl a vydal. K tomu zničil vodítko, serval si bradavici a tak trochu dorasoval paspárek.
Byly připraveny dvě pro coursing trošku netypické dráhy s minimem zahýbání, kdy psi běželi vpodstatě obdélník, pro malé běžce 700 m a pro ty velké trať kilometrová, a hezky z kopce do kopce:-) To vše na lehce zmrzlém obrovském poli, včetně dvou překážek, které však málokdo skočil, téměř všichni statečně obíhali. Grubča běžel oba běhy s Robinem, který se v cíli o střapec moc nechtěl dělit.

A chance to prove that Grubby can run with muzzle and racing jacket. Yes, he can:-) The course led up- and down-hill, almost 1 km long. Grubby's sparing partner was RR Robin.

 

28.08.2010: Saranga Sprint, Radslavice u Přerova

Saranga Sprint je speciální závod pro rhodéské ridgebacky, je to rovinový závod, takže to není klasický coursing. Běhají se rovinky, jedna na písečném povrchu, druhá na trávě. Letos to byl už třetí ročník, pro nás premiéra. Počasí trošičku zlobilo, ale jak jsme slyšeli, letos bylo luxusní:-)
Grubíno si užil oba běhy a zdá se, že zůstal taky nejvíc čistý, na rozdíl od nás:-)) Běžel už v kategorii dospělých psů a umístil se na krásném pátém místě ze 16 konkurentů. Děkujeme MSC za pohodovou sobotu.

Saranga Sprint is a special coursing race for rhodesian ridgebacks, it's a kind of flat racing. There are two straight tracks, one is sandy, the other on grass. It was the third year of this race, for us the premiere. The weather was a little rainy, but as we found out the best of those three years:-)
Mr. Grubby enjoyed both rounds and seemed to be the most clean of us:-)) He was in category Adult dogs already and placed 5th from 16 competitors. A big thanks to MSC for a nice Saturday.

06.07.2010: Trénink s ČP/Training, Březina u Tišnova

Konečně po delší době žádný pařák, hezky pod mrakem - počasí jako stvořené pro běhání. Střapeček a jeho velká láska RR Cita, Grubča byl nadšen, takže odmítal opustit dráhu. V obou bězích měl jako parťáka dalmatinku Kyru. První běh proflákal, nejspíš jako protest, že běží s náhubkem, druhé kolo už bylo o mnoho lepší.

Finally after a long time no hot day, it was nice cloudy - ideal weather for running. Coursing lure and his big love RR Cita, Grubby was so excited, that he was refusing to leave the track. In both runs he had a dalmatian female Kyra as a sparing partner. The first round he was slacking, maybe as a protest that he had to run with a muzzle, the second round was much better.

Brezina

26.06.2010: Lovec roku s Českým psem/Hunter of the Year, Pohořelice

Náš první coursingový závod s Českým psem. Běhalo se v Pohořelicích, což není daleko, s účastí asi 50 psů, v naší kategorii jich bylo jedenáct. Jako parťáka pro oba běhy jsme měli RR Marwina. Před startem prvního běhu jsme oblékli červený trikot, nasadili náhubek...po pár krocích následoval hysterický řev a kulhání. Grubby byl důkladně prohlédnut - žádné včelí bodnutí, žádná pořezaná tlapka nebo natažený sval, prostě nic. Zbývalo poslední možné řešení záhady, to nejjednodušší a o to větší ostuda - ano, naše primadona nechtěla běžet v trikotu:-))

Our first coursing race with Český pes. The event took place in Pohořelice, which is not far from Brno, with entry of 50 dogs, in our category there were 11 competitors. Our sparing partner was RR male Marwin. Before the start of the first run we gave Grubby red stretch vest and muzzle...after few steps there was a huge hysterical scream and limping. Grubby was examined - no beesting, no cut paw nor myotasis, nothing. There was only one solution of this mystery, the simplest and a right let-down - yes, our prima donna didn't want to run in stretch vest:-))

 

Po sundání potupného trikotu se Grubby uvolil k běhu. No k běhu, spíš se snažil přechytračit kličkující střapeček, takže byl za první kolo ohodnocen 86 body, druhý běh máme na videu. Závod začal v devět a v jednu bylo odběháno. Grubby se ve své kategorii Open pro psy s PP nad 45 cm umístil na šestém místě. Fotky a podrobnější výsledky budou později:-)

We took the vest off and Mr. Grubby was willing to run. Hem, to run, he was rather trying to outsmart the jinking lure and he gained 86 points for it, you can see his second run on video. The coursing started at 9 a.m. and finished at 1 p.m. Grubby placed sixth in his category Open for dogs with pedigree above 45 cm. Photos and more detailed results will be added later:-)

12.06.2010: Odpolední trénink s MSC/Training

Kolem poledne jsme se s Grubčou vypravili do Mariánského údolí na druhém konci Brna, čekalo nás skoro hodinové cestování MHD, v tomto počasí opravdu za trest. Každopádně jsme to přežili a bez problémů našli i běhací dráhu. Tentokrát bylo na pořadu dne hned několik premiér: poprvé jsme byli na coursingu pořádaném Sdružením MSC, poprvé jsme byli běhat jen já a Grubby (Jirka nám odjel přes víkend na Šumavu) a Grubíno si poprvé zaběhal s náhubkem.
A premiéry to byly úspěšné:-) Před naším odpoledním tréninkem pořádalo MSC ještě dva speciální závody pro dalmatiny a PRTíky, nicméně žádný časový skluz nenastal, vše šlo jak na drátkách - přejímka, první běh, druhý běh. Grubča se ještě stačil mezi běhy párkrát vyráchat v potoce (až po břicho!:-)). V prvním běhu nám dělala společnost bíglice a druhé kolo běžel pan Grubby s fenkou RR a s ohařem. A s náhubkem. Bylo mu to srdečně jedno:-) Fotky z druhého běhu lze najít u boxerky Easy a u Lídy od puntíků.

Around noon me and Grubby went to Mariánské údolí on the other side of Brno, almost one-hour travelling with public transport awaited us, not so funny in this hot weather. Anyway we survived and found the coursing ground without problems. There were a few premieres for us: for the first time we went to a coursing organized by Sdružení MSC, for the first time it was only me and Grubby (Jirka went to Bohemian Forest over the weekend) and for the first time Mr. Grubby ran with muzzle.
And it went all pretty well:-) There were two special coursing races for Dalmatian dogs and for Parson Russel Terriers before our training, anyway no time overlap, all went smooth - entering, first run, second run. Grubby managed to almost swim (up to belly:-)) in the brook between the runs. In the first round we had a beagle bitch as a company, second run Grubby went with RR bitch and pointer. And with the muzzle. Mr. Grubby didn't mind at all:-) Some photos can be found at Boxer lady Easy and at Lída.

01.05.2010: Prvomájový coursing s RR Sportem/May Day coursing, Svitavy

Sobotní ráno nevypadalo v Brně vůbec dobře, pršelo a pršelo. Naštěstí jsme se nenechali odradit a dobře jsme udělali - Svitavy byly bez deště a chvílemi na nás občas vykouklo i sluníčko. Grubby si s nadšením sobě vlastním odběhl tři kolečka, to třetí si dal v opačném směru, a v přestávkách mezi běhy otravoval Cillu. S ní si pak dal na závěr ješte jedno kolečko: Grubča si ho rovnou oběhl dvakrát:-) Tentokrát si vyběhal první místo mezi psími juniory. Díky všem za super den.

Saturday morning didn't look very good, it was raining and raining. Fortunately we didn't get discouraged and we did good - Svitavy was without rain and sometimes there was the sun smiling on us. Grubby ran three rounds with enthusiasm of his own, the third one in reverse direction, and in the meantime he bugged Cilla. With her he did one more round at the end: Grubby made it even twice in row:-) This time he placed first among junior males. Thanks all for a beautiful day.

 

17.04.2010: Trénink s BCC/Training, Medlánecké letiště/airport

Sobota se opravdu vyvedla a Grubby si pořádně zaběhal. BCC zahájil svou sezónu tréninkem na letišti. Grubčovým parťákem v obou bězích byla Betty. My si zasportovali taky, pokud se válení po zemi dá nazvat sportem, ale zkuste vysvětlit ridgebackovi, že ještě není na řadě:-)

What a lovely day and Grubby spent it by running at coursing. It was BCC´s opening season training. Grubby's sparing partner in both rounds was Betty. We did some sport too, if you can call a sport rolling around on the ground, but try to explain to your ridgeback that is not his turn yet:-)

 

04.04.2010: Velikonoční coursing s RR Sportem/Easter coursing, Svitavy

V neděli před Velikonoci pořádal RR sport coursingový závod ve Svitavách. Není to od nás daleko, a tak jsme si jeli zpříjemnit už tak jarně vyvedenou neděli. Stadion jsme našli bez problémů ("Jeď za tím bílým autem!"), prošli přejímkou a čekali na začátek. Grubbymu stačilo jen zaslechnout zvuk navijáku a bylo mu to víc než jasné: bude se běhat! Ve Svitavách není klasická coursingová dráha - simuluje se ovál, takže se běhá ne na body, ale na čas, tři kola a časy dvou nejrychlejších kol se sčítají.

On Easter Sunday RR sport held a coursing race in Svitavy. It's not far from us, so we went to enjoy more the lovely day. We found the stadium without problems ("Follow the white car!") and waited for the beginning. Only the sound of the lure machine itself told Grubby what is going on: I will run today! In Svitavy there is no classic coursing - the track simulates the oval-trace, so you can measure time instead of getting points for your run, three rounds and the best two counts.

 

Běhy rychle odsýpaly, Grubča si našel nové kamarády k otravování a hlavně si s chutí zalovil střapeček. Ve své kategorii skončil na 2. místě. Tak schválně, kdo pozná Grubbyho - tady a tady:-)

The runs rolled along very quickly, Grubby found some new friends to be bugged and the main thing of the day: he chased three times the lure. In his category he placed second. Out of curiosity - can you identify Mr. Grubby: here and here?:-)

04.03.2010: Odpolední trénink s ČP/Training, dostihová dráha Brno-Dvorská

Ve čtvrtek odpoledne nás čekal menší trénink coursingu ve Dvorské. Grubby neomylně poznal, kde jsme a co se bude dít, a nemohl se dočkat, až prožene střapec na dráze. Nakonec jsme stihli jeden párový běh, na druhé kolo jsme nečekali - začalo se stmívat a nepříjemně profukovalo.

Thursday afternoon belonged to a minor coursing training in Dvorská. Grubby unmistakably recognized the place and what's going on and couldn't wait to chase the lure on the track. We managed to do one pair run, we didn't wait for the second round - it was very cold and windy and it grew dark.

Photos/Na fotky můžete mrknout ke Katce: 1, 2 a 3, Lídě od puntíků: 1, 2, 3, 4 a 5 a k boxerce Easy: 1, 2, 3 a 4.

20.12.2009: Vánoční trénink s ČP/Christmas training, dostihová dráha Brno-Dvorská

Náš poslední letošní trénink coursingu se odehrál za asistence pana Mrazíka, který teplotu zahnal k deseti pod nulou. Grubčovi to evidentně nevadilo a štěstím bez sebe lítal mezi ostatníma psama. Tentokrát byly připraveny dva navijáky a dvě dráhy: pro začátečníky a pro pokročilé. První kolo běžel Grubby s Crazy a druhé si dal solo: a právě tady nám předvedl, že začal přemýšlet, takže se nevydal přímo za střapečkem, ale běžel si na něj počkat hezky doprostřed dráhy:-))

Our this year's last coursing took place on Sunday with assistence of Mr. Frost, who dropped the temperature to ten degrees bellow zero. Grubby didn't mind at all and ran around happily with other dogs. This time there were two lure machines and two tracks: for beginners and for advanced runners. His first run Grubby did with Crazy and the second he went solo: and it was here where he showed us that he started to think over, he didn't chase the lure directly, but he ran in the middle of the track to wait for it:-))

Coursing

Klobouk dolů organizačnímu týmu a fotografům, všem účastníkům, dvounohým i čtyřnohým za statečnost a moc díky za běhání, společnost a za dárečky. Budeme se těšit v novém roce nashledanou:-) Fotky již tradičně od Katky: 1, 2, 3, 4 a 5, Gwen: 1, 2, 3, 4, 5, 6 a 7 a od Wami: 1, 2, 3 a 4.

Hats off to organizer team and photographers, to all participants, twolegs and fourlegs, for their courage and big thanks for training, company and presents. We are looking forward next year:-) Pictures are as usual from Katka: 1, 2, 3, 4 and 5 Gwen: 1, 2, 3, 4, 5, 6 and 7 and from Wami: 1, 2, 3 and 4.

28.10.2009: Trénink s BCC/Training, Medlánecké letiště/airport

Na cestu k letišti nám krásně svítilo sluníčko, ovšem na místě se zatáhlo a chvílemi nepříjemně profukovalo. To však nemělo vliv na to, že běhy rychle odsýpaly a všichni si to náležitě užívali. Grubča šel své první kolo v páru s ridgebackem Maxem a asi v polovině dráhy předvedl při zákeřném zabočení střapečku efektní kotoul. To by ovšem nebyl náš srdcař – okamžitě byl na nohou a pronásledoval střapec dál do cíle, kde ho s Maxem za trest téměř roztrhali.

During our walk to the airport there was a nice sunshine, but then came clouds and for time to time nasty wind. The weather didn't have any impact on how quickly every run went and everyone there was enjoying the day. Grubby's first run was with another dog - ridgeback Max. In the middle of the track the lure made a treacherous turn which made Grubby roll on the ground. But Grubby was born to run – at once he was on his feet again and continued to chase the lure till the final kill, as a punishment he and Max almost destroyed the poor lure.

Medlánky

Na druhé kolo se tak těšil, že nás doslova a do písmene párkrát potahal po zemi, o vytahaných končetinách nemluvě. Stáli jsme na startu s fenkou RR. Protože střapeček „vystartoval“ za jeho zády, Grubby se po vypuštění obtočil kolem Jirky a dvěma skoky se ocitl u cíle. Záludný střapeček však už byl dávno v trapu a mimo jeho dohled, tak Grubíno alespoň zkontroloval lanko u doběhu. Tímto úskokem naprosto zmátl fenku, která se původně za střapečkem vydala, a ta se vrátila. Takže si oba dali svůj druhý běh raději sólo. Tentokrát běžel opatrněji a jakoby se snažil střapeček „přečíst“, přece se kvůli němu nebude furt válet po zemi!

Grubby was so eager to do the second round that he managed to hale us around and on the ground, our arms got longer for sure. We stood ready at the starting area together with rhodesian ridgeback bitch. Because the lure "started" at our backs, Grubby made after "go" a nice turn around and after two jumps he landed at the finish line. But the tricky lure was already out of his sight, so Grubby checked the cable at least. His strategy confused the bitch completely and she returned from the track. The run was repeated for them both, but as a solo ones. This time Grubby went a little more carefully and tried to "read" the lure avoiding possible rolls on the ground:-)

Photos/Fotky najdete jako obvykle u Wami: 1, 2 a 3 a tady spousta povedených fotek pana Grubbyho od Lucie, Agni a Shivu, děkujeme:-)

25.10.2009: Trénink s ČP/Training, dostihová dráha Brno-Dvorská

V noci se měnil čas na zimní, takže to ranní vstávání nebylo až tak hrozné. A navíc jsme nejeli daleko. Sice bylo zezačátku poněkud chladněji než jsme doufali, ale na druhé kolo běhání nám už krásně svítilo sluníčko a udělalo se fakt pěkně. Grubíno si celý den náležitě užil: nejprve se vyřádil s dogoušem Raistlinem, pak přišel na řadu německý ohař Bax, který se přijel na coursing podívat. No a pak konečně přišlo na řadu i běhání – obě kola běžel se svou oblíbenou amstafkou Crazy a šlo jim to moc pěkně, oba měli očiska jenom pro střapeček. V prvním kole se střapeček zasekl u první zatáčky, ale to naše borce nemohlo rozhodit. Jen si prostě dali druhý start. Závěrečný běh nám pak Crazy zpestřila elegantním skokem do vodního příkopu, Grubby se jako správný gentleman přiběhl přesvědčit, že je v pořádku. Díky všem za super neděli!

There was a time change this weekend so the early waking up wasn't so bad. And we didn't go too far. At the beginning it was a little colder than we hoped, but in the time of the second round the sun was smiling at us. Mr. Grubby enjoyed himself very well: first he played with Raistlin, the bandog, then he met his new friend Bax, the german pointer. And finally the coursing – both runs with his favourite american staffordshire terrier bitch Crazy and they did very good, both had their eyes for the lure only. In the first round the lure got stuck at the first turn, but they didn't mind at all: they just started again. At the end of the second run Crazy tried the water-jump and Grubby as a real gentleman had to check if she's ok. Thanks all for lovely Sunday!

Dvorská

Photos/Fotky z prvního běhu, kdy Grubča v cíli střihl parádní kotoul: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 a 12. Děkujeme za ně Lídě od puntíků.

28.09.2009: Trénink s BCC/Training, Medlánecké letiště/airport

Státní svátek je třeba náležitě oslavit…třeba…třeba…běháním! Grubby měl v pátek sedm měsíců, takže od teď běháme s BCC jako dospěláci. Trénink byl tentokrát na medláneckém letišti, takže jsme dorazili pěšky. I když pejsků bylo jako smetí, hezky to odsýpalo a my přišli brzo na řadu. Grubča to zvládl na výbornou, makal jako šroubek poctivě za střapečkem, nadbíhat ještě neumí. Druhý běh šel poprvé v páru s fenečkou RR, ale myslím, že ji ani nevnímal, střapeček byl holt důležitější:-)

Public holiday has to be celebrated...perhaps...perhaps...with coursing! Grubby was seven months old on Friday which means since now we are "grown-ups" for coursing with BCC. This time the training was held at the airport Medlánky, not far from our flat, so we took a walk there. There was a lot of dogs, but it went very quickly. Grubby did his best and chased the lure like mad. For the first time he did the second run together with other dog, a rhodesian ridgeback bitch. I think Grubby didn't even take notice that she was there with him, the lure was the most important thing in the world:-)

20.09.2009: Trénink s ČP/Training, dostihová dráha Brno-Dvorská

Po výletní sobotě jsme měli naplánovaný coursing s Českým psem. Po obědě jsme se stavili vyzvednout Jirkovu sestru a hurá do Dvorské. Počasí vyšlo krásně, žádné velké vedro. Na rozběhání si dal Grubča rovinku a v dalším kole delší dráhu. Na začátku to hodně přepálil, ještě neumí šetřit síly, takže druhé kolečko jsme raději vyzkoušeli na kratší dráze. Příště už máme přijet mezi profíky a zaběháme si zkrácené kolečko.

After Saturday's trip there was a coursing with ČP on our to-do-list. After lunch we picked Jirka's sister up and headed to Dvorská. The weather was very nice, no hot one. As a heating round Grubby ran a straight track and then a longer track in the next round. The track was a little too long for him, so for the second run we chose shorter one. For next time we should run with advanced:-)

Fotky/Photos Katka od Lary: 1, 2 a 3 a od Gwen: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 a 10.

09.08.2009: Trénink s BCC/Training, Panská Lícha

A hned v neděli nás čekal coursing na Panské Líše. Sešli jsme se tam i s ostatníma Ranuákama: s Bettynkou, Faharim a Cairou, Grubby okousával kdekoho, hlavně kokršpanělku Jolu a malou Trinity. Nakonec jsme ho nechali běžet jen jeden malý kousek, protože už byl utahaný a den jsme zakončili v naší oblíbené restauraci U Supa.

And straightaway on Sunday we had a coursing in Panská Lícha. We met here with our Ranua family: s Betty, Fahari and Caira, Grubby love to nibble everyone around, especially cocker spaniel girl Jola and little Trinity. We let him run only a small track, he was tired anyway and we finish the day in our favourite restaurant U Supa.

Photos/Fotky máme tentokrát od Wami: 1, 2, 3.

08.08.2009: Trénink s ČP/Training, dostihová dráha Brno-Dvorská

Další pohodový trénink s Českým psem, Grubby moc pěkně běhal, akorát si vždycky chce odnést střapeček s sebou a nechce se dělit, takže si zaběháme i my:-)

Another easygoing training with Český pes, Grubby did very nice, he even wanted to take the lure with him and didn't want to share, so we took a run too:-)

Photos/Fotky od Gwen: 1, 2 a od Katky: 1.

12.07.2009: Závody do vrchu, IV. ročník/Racing Up To the Hill, IV. edition, BCC, Předklášteří

Na tuhle akci jsme jeli původně jako diváci, ovšem člověk míní, Grubby mění...a bylo z toho první svévolné vběhnutí do dráhy:-) Pokutou jsme si vpodstatě zaplatili startovné a jako cenu si Grubča odnesl odraný podbřišek.

We went to see this racing only as viewers, that was the plan, but Grubby disagreed...and we got first wanton breach on track:-) By fine we paid actually the start fee and as a reward Grubby got scratchy underbelly.

Photos: Zde chycen při činu, fotka od Katky od Lary.

21.06.2009: Trénink s ČP/Training, dostihová dráha Brno-Dvorská

Český pes pořádá coursingové tréninky zvlášť pro pokročilé a pro začátečníky. Začátečníci běhají vždy odpoledne, podle zkušeností pejska rovinku a/nebo malý okruh. Střapeček je na konečném navijáku, takže pokud není přítomna motorizovaná jednotka, proběhnou se při natahování i pánečci:-)My si to odpoledne rozhodně užili a domů jsme si vezli "mrtvého" psa. Fotky na rajčeti.

Český pes has separated coursing trainings for advanced runners and for newcomers. Fresh-starters come after noon, they have a straight-track and/or a small-track, depends on dog's experience. The lure machine used here requires the string to be pulled on again and again after each run, so when there's no motorcycle you have to do it on your own and move your body:-) We enjoyed the day very much and got home with "dead" dog. Pictures can be found here.

24.05.2009: Trénink s BCC/Training, Předklášteří u Tišnova

Na náš první coursing jsme se vypravili do Předklášteří u Tišnova na lyžařskou sjezdovku Klínek. Grubby si s ostatníma štěňatama zaběhl svých prvních pár metrů za střapečkem a ukázal nám, že ho to bude hodně bavit:-)

Our first coursing was in Předklášteří u Tišnova on a ski slope Klínek. Grubby together with other puppies ran his first meters to chase the lure and showed us that he would be enjoying it in the future:-)